PRODUKTY

Darpex oferuje szeroką gamę produktów wychodząc naprzeciw wszelkim potrzebom odbiorców branży lakierniczej

USŁUGI

Darpex świadczy usługi lakierniczo - blacharskie we własnym, profesjonalnie wyposażonym warsztacie.

TECHNOLOGIE

Technologia SPECTRAL to optymalny wybór pozwalający na maksymalne skrócenie czasu i minimalizacji kosztów naprawy.

DARPEX

Firma DARPEX została założona w 1990 r. przez trzech braci: Piotra, Roberta i Dariusza Szymczak i od tego czasu sukcesywnie zdobywa udziały na polskim rynku lakierniczym

 

Lakierowanie Tworzyw Sztucznych

Większość produkowanych obecnie pojazdów ma lakierowane elementy z tworzyw sztucznych zarówno pod kolor karoserii jak i w kontrastujących barwach. Aby pomóc w złożonym procesie lakierowania tworzyw sztucznych przedstawiamy technologię SPECTRAL opartą na wysokiej jakości produktach.

Do produkcji współczesnych pojazdów używa się wielu rodzajów tworzyw sztucznych o różnych parametrach i właściwościach, które w czasie użytkowania samochodu są narażone na niekorzystne czynniki, takie jak temperatura czy odkształcenia mechaniczne. Aby naprawa lakiernicza takich elementów była solidna i trwała, musi być ściśle zachowana określona procedura, dlatego proponujemy kompletną linię produktów na tworzywa sztuczne uzupełniającą system SPECTRAL:

SPECTRAL PLAST – szpachlówka do tworzyw sztucznych posiadająca bardzo dużą elastyczność i znakomitą przyczepność do tworzyw sztucznych (z wyjątkiem polietylenu i teflonu). Nadaje się też na stal, ocynk, aluminium, podkłady akrylowe i stare powłoki lakiernicze.

SPECTRAL PLAST 705 – jednokomponentowy podkład do nanoszenia za pomocą pistoletu lakierniczego. Zwiększa przyczepność podkładów oraz lakierów akrylowych i poliuretanowych do różnych podłoży, przede wszystkim tworzyw sztucznych (również polipropylenu i jego mieszanin).

SPECTRAL PLAST 775 – jest plastyfikatorem do produktów akrylowych i poliuretanowych przeznaczonym do stosowania przede wszystkim na częściach karoserii wykonanych z tworzyw sztucznych. Zapobiega powstawaniu pęknięć oraz odprysków podkładu i lakieru na elastycznych, odkształcających się elementach. Można go również stosować do uelastyczniania powłok lakierniczych na elementach metalowych narażonych na uderzenia kamieniami (np. pas przedni, maska).

SPECTRAL PLAST 815 – antystatyczny zmywacz do tworzyw sztucznych zapewniający właściwe oczyszczenie powierzchni przed lakierowaniem.

Polecamy również zmywacz silikonowy SPECTRAL EXTRA 785.